Atgal

Vaizdo stebėjimas

VAIZDO STEBĖJIMO SISTEMOS skirtos įmonėms ir verslams, kurie rūpinasi visišku savo patalpų valdymu ir apsauga bei nori greitai reaguoti į galimus incidentus. Vaizdo stebėjimo sistemos įrengiamos įvairios paskirties ir sudėtingumo objektuose. Aukštesnio saugos lygio reikalaujančiuose objektuose diegiame sudėtingesnes vaizdo stebėjimo sistemas, kurios gali būti integruojamos su perimetro apsaugos, įeigos kontrolės, apskaitos, procesų valdymo ir kitomis sistemomis. Vaizdo perdavimą integruojame į valdymo sistemas, sujungiame su pramoniniais įrenginiais. Patyrę specialistai kuria ir programinę įrangą, kuri kartu su vaizdo stebėjimo sistema, padeda automatizuoti įvairius procesus. Kuomet diegiamos vaizdo stebėjimo sistemos, įrengiame ir visą duomenų perdavimo tinklą, duomenų saugyklas bei stebėjimo centrą.

 

VAIZDO ANALITIKA IR VMS (angl. Video Management System)

Vaizdo stebėjimo sistemos yra protingesnės ir efektyvesnės nei bet kada. Vystantis technologijoms, pažangių sistemų pagalba gali būti analizuojami kasdieniniai vaizdo kamerų užfiksuoti įrašai. Vaizdo analizę atlieka VMS vaizdo valdymo ir analizės programinės įrangos, kurios labai palengvina duomenų valdymą.

Jų dėka, galite nuspręsti, kurią informaciją perduoti srautu, pvz.: transliuoti tik vaizdo įrašą, kai yra judantis objektas. Suveikia aliarmas. Pagal metaduomenis galima „triminti“ vaizdą. T. y. sukarpyti į trumpą video pagal užduotus parametrus. Kamerose esantis AI (angl. Artificial Intelligence) gali atpažinti žmogų darantį ne tipinius veiksmus (pvz.: lipa ant kopėčių be šalmo), gali identifikuoti parduotuvėje ne tipiškai besielgiančius žmones, automobilių markes, spalvas ir t. t. Tai žymiai sumažina tinklo įtampą ir saugojimo reikalavimus.

Video analitika naudoja metaduomenis, kad vaizdo įrašams suteiktų prasmės ir struktūros. Tai leidžia kameroms suprasti, ką jos mato, ir įspėti, jei įvykio metu kyla grėsmė. Tai taip pat leidžia klientui akimirksniu gauti reikiamą filmuotą medžiagą iš didelio kiekio valandų saugomo vaizdo įrašo ir analizuoti sceną, pateikiant skirtingą statistiką, kad operatorius galėtų greičiau ir efektyviau reaguoti į galimas grėsmes.

Vaizdo analitika suteikia unikalią galimybę atskirti tikrus saugumo įvykius nuo melagingų veiksnių, tokių kaip sniegas, vėjas (judantys medžiai), lietus, kruša ir vandens atspindžiai, dėl kurių vaizdo duomenis gali būti sunkiau interpretuoti.

Standartinės pavojaus signalo taisyklės ir užduotys gali būti parenkamos pagal įvairiausius kriterijus, pradedant objektais, esančiais nustatytose ribose, įvažiuojančiais į teritoriją ar išvykstant iš jų, tiems, kurie kerta ribas ar juda. Vaizdo analizė taip pat gali atpažinti greičio (bėgimo), formos (tupėjimo) ar formato santykio (kritimo) pokyčius, taip pat objektus, kurie juda neteisinga kryptimi arba prieštarauja kitų judesiui. 

 

VAIZDO STEBĖJIMO SISTEMOS NAUDA: 

 • Saugumas. Saugumas yra būtinas bet kokiam verslui. Vaizdo stebėjimo sistemos gali apsaugoti jūsų verslą nuo vagystės, įsilaužimo, gaisro, potvynio ar įsilaužimo, taip pat turi prevencinę naudą.
 • Produktyvumas. Produktyvumas gali pagerinti jūsų darbuotojų atskaitomybę, padėti stebėti darbo kokybę ir efektyvumą.
 • Ekonominė nauda. Naudojant išmaniąsias vaizdo stebėjimo sistemas taupomi kaštai, kur žmogiškųjų išteklių darbo jėgą pakeičia sistema, pvz.: apsaugos darbuotojų, budinčiojo personalo kontroliuojančio automobilių patekimą į teritoriją. Nors išankstinės vaizdo stebėjimo sistemos diegimo išlaidos gali atrodyti didelės, ilgalaikis atsipirkimas ir ramybė gali būti verta šių išlaidų.
 • Integracijos. Naudojamą vaizdo stebėjimo sistemą sujungus su kitomis pastato valdymo ar signalizavimo sistemomis klientas gali gauti maksimalią naudą. Pvz.: suveikus pastato apsaugos sistemai konkretus įvykis sujungiamas su atitinkamu įrašu. Gamybos proceso monitoringas nukrypimus ar grėsmę keliančius įvykius susies su vaizdo stebėjimo sistemos įrašais. Tokios sistemos žinomos kaip vaizdo įrašų valdymo sistemos arba vaizdo įrašų valdymo serveris. 

 

Į ką reikėtų atsižvelgti prieš įsigyjant vaizdo stebėjimo sistemą?

Prieš priimdami sprendimą dėl vaizdo stebėjimo sistemos savo verslui, turėtumėte atsižvelgti į kelis veiksnius:

 • Montavimas. Jei jūsų verslas yra nedidelis ir neturite daug stebėjimo sričių ar kelių skirtingų kamerų, kurias galite sukurti, galite ją įdiegti patys. Didesnės įmonės, turinčios keletą vietų ir turinčios sudėtingą sąranką, turėtų profesionaliai atlikti diegimą. Svarbu atsižvelgti į diegiamos vaizdo stebėjimo sistemos tinklo komunikacijos užtikrinimą. Kameras galima apjungti ne tik LAN tinkle, bet ir WIFI 4/5g routeriais. Kameros gali veikti su baterijom ar nuo saulės modulių, vaizdą perduoti tik tada kai vyksta kažkoks judesys.
 • Kainodara. Kainodara taip pat priklauso nuo jūsų verslo dydžio ir to, kiek kamerų jums reikia, taip pat nuo norimos saugyklos tipo, kiek laiko norite saugoti vaizdo įrašą ir kokių funkcijų norite, pvz.: vaizdo analizės ar judesio aptikimo.
 • Kamerų tipas. Yra du pagrindiniai kamerų tipai: interneto protokolas (IP) ir analoginis. Tradiciškai buvo naudojamos analoginės kameros, kurių palaipsniui atsisakoma. Jos keičiamos į IP kameras, siūlančias daugiau funkcijų ir galimybių nei analoginės kameros. IP kameros yra tinklo įrenginiai, fiksuojantys vaizdus didesne raiška, taip pat įgalinantys automatinius įspėjimus, vaizdo analizę ir dar daugiau. Taip pat kameros pasirenkamos pagal montavimo tipą: cilindrinės ir kupolinės.
 • Saugyklos tipas. Sistemos įrašo kaupimui reikalinga įrašymo atmintis. Naudojantis tinkline sistema priklausomai nuo sistemos sudėtingumo, kliento poreikio ir galimybių sistemos architektūra gali būti serverinė, virtuali saugykla, įrašymo įrenginio lokalūs diskų masyvai ir paprasčiausiu atveju ribotos ir mažiausios trukmės įrašas gali būti kaupiamas kameros SD kortelėje.
 • Funkcionalumas. Vaizdo stebėjimo sistemose yra daugybė funkcijų, pradedant naktiniu matymu, panoraminiu / pakreipimo / mastelio keitimu (PTZ) ir baigiant išmaniuoju daiktų ar žmonių aptikimu. Pastaruoju atveju naudojama vaizdo analitika, tokiais atvejais reikalinga profesionali kliento problematikos analizė, sistemos elementų tinkamas parinkimas bei įdiegimas ar integracija su kitomis pastato sistemomis.

 

UAB „AREVITA“ diegiamos vaizdo stebėjimo sistemos:

 • Automobilių numerių nuskaitymas (LPR) – Automobilių srauto automatizavimas biurų aikštelėse, daugiabučių parkinguose, logistikos sandėliuose, servisuose, parduotuvių aikštelėse, plovyklose ir daugelyje kitų vietų. Nauda: lengvai kontroliuojamas srautas, vartotojų kontrolė pagal grupes, galimybė vykdyti rinkliavas už parkavimą.
 • Teritorijos stebėjimas – Tai viena dažniausiai įmonių pasirenkama apsaugos paslauga, skirta užtikrinti sklandų reagavimą į pavojaus signalus bei užtikrinti saugumą teritorijoje nuo nesankcionuoto patekimo.
 • Mažmeninės prekybos sektoriaus apsauga – Mažmeninės prekybos sektoriuje taikomi apsaugos sprendimai turėtų sustiprinti kliento patirtį apsiperkant bei padėti įmonėms apsisaugoti nuo incidentų, vagysčių, taip pat personalo kontrolei.
 • Viešųjų erdvių ir pastatų stebėjimas – Parkai, žmonių susibūrimų vietos, laisvalaikio centrai – tai vietos, kur turi būti užtikrinamas žmonių ir inventoriaus apsauga. Pagal veiklos pobūdį parenkamos vaizdo stebėjimo sistemos, suprojektuojama sistema prevenciškai užtikrina tiek lankytojų tiek turto apsaugą.
 • Logistikos centrai, gamybos ir pramonės įmonės – Naudojami pažangūs būdai įsilaužimų aptikimui ir asmens ar objekto, patenkančio į iš anksto nustatytą lauką, identifikavimui. Vykdant sveikatos ir saugos taisykles, pvz.: draudžiant stovėti, aptikti užblokuotus avarinius išėjimus ar paliktus daiktus, ir elgesio aplinkoje analizavimas.
 • Valstybės įmonės ir viešasis sektorius – Naudojami pažangūs būdai įsilaužimų aptikimui ir asmens ar objekto, patenkančio į iš anksto nustatytą lauką, identifikavimui.

 

MŪSŲ SPRENDIMUS RASITE:

ir daugelyje kt.

KITI SPRENDIMAI, KURIUOS SIŪLOME:


 
SUSISIEKIME: +370 37 334074 | info@arevita.com
 
SEKITE MUS: