Atgal

BENU vaistinių tinklas

 

Projekto pavadinimas Sektorius Tipas Šalis (Miestas) Metai (Kada įgyvendinta)
BENU vaistinių tinklas, Baltijos šalyse Farmacija Mažmeninė prekyba Lietuva, Latvija, Estija 2019 m.

 

Užsakovas
 
BENU vaistinės Baltijos šalyse yra PHOENIX grupės valdomo Europos BENU vaistinių tinklo dalis. BENU vaistinių galima rasti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Čekijos Respublikoje, Serbijoje, Slovėnijoje, Juodkalnijoje ir Nyderlanduose. Jų tinklas jungia apie 1300 BENU vaistinių šiose Europos šalyse. Daugiau kaip 5 350 vaistinių darbuotojų per metus aptarnauja virš 42 milijonų klientų. Baltijos regione, vykdanti veiklą per 236 BENU vaistines Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.
 
 
Situacija
 
Remiantis DIVE bendrovės atlikto slaptojo pirkėjo tyrimo rezultatų duomenimis (duomenys rinkti 2017 sausio mėn. – 2018 m. rugsėjo mėn.), BENU vaistinių klientų aptarnavimas net dvejus metus iš eilės buvo įvertintas geriausiai, lyginant su kitais vaistinių tinklais Lietuvoje. Tyrime dalyvavo BENU vaistinė, Gintarinė vaistinė, Eurovaistinė, Camelia vaistinė, Norfos vaistinė.
Norint dar geriau pažinti savo klientą, gerinti aptarnavimo kokybę ir gauti vienodus duomenis grupės mastu buvo priimtas sprendimas 8 šalyse įdiegti klientų srautų stebėjimo ir valdymo sistemą. Mūsų įmonė dalyvavo diegiant šį sprendimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Dėl projekto apimties, užsakovo keliamų lūkesčių, šis projektas buvo koordinuojamas pačios PHOENIX grupės.
 
 
Problematika
 • Netikslūs duomenys apie organizuojamas marketingo kampanijas ir akcijas
 • Didelis prekybos centruose esančių vaistinių praeinančio (draw in rate) srauto kiekis
 • Netikslus kliento portretas
 • Neefektyvus žmogiškųjų resursų panaudojimas
 
Sprendimas
Supratę kliento turimas problemas, atlikome nuodugnią analizę ir pasiūlėme geriausiai turimą problematiką atitinkančius sprendimus. Norėdami patikrinti ar parinkti sprendimai: srauto stebėjimui 3D sensorius Alpha+ su  yra tai ko klientas nori ir gaunami duomenys bus naudingi pirmiausiai įrengėme bandomuosius sprendinius dviejuose didžiausiose vaistinėse Lietuvoje. Po atlikto eksperimento, papildomai buvo nuspręsta įrenginius montuoti ne tik vaistinių viduje, bet ir išorinėje įėjimo pusėje.
Pasiūlyti įrenginiai yra itin tikslūs >98%, dėl naudojamos unikalios stereo matymo technologijos, kai vaizdas yra filmuojamas dviem objektyvais ir gauti duomenys yra sugretinami. Vaizdas nėra saugomas, o iš gautų duomenų fiksuojami tik analitiniai duomenys apie klientų srautą, todėl nereikia nerimauti, dėl atitikimo GDPR reikalavimams. Įrenginiuose taip pat yra Wi-Fi ir Bleutooth ryšio protokolai, kurie leidžia gauti dar daugiau duomenų analizei.
Papildomai į BIP (business intelligence platform) sistemą buvo integruoti kasos aparatų duomenys, tai išplėtė sistemos funkcionalumą ir gaunamos informacijos aktualumą, nes gaunamas konversijos rodiklis yra vienas esminių mažmeninėje prekyboje.
 
 
Nauda verslui
 • Klientų pažinimas
  Realiu laiku gaunamos ataskaitos, duomenų palyginimas su kitomis parduotuvėmis apie pirkėjų įpročius, apsipirkimo tankumu, intensyviausias laikais, leido pagerinti klientų aptarnavimą ir geriau suprasti jų poreikius.
 • Marketingo veiksmų efektyvumas
  Tapo paprasta įvertinti, kurios iš organizuojamų akcijų sukuria didesnę vertę, atsidaro galimybė testuoti akcijas per skirtingus regionus ir šalis bei lyginti gautus rezultatus.
 • Efektyvus žmogiškųjų resursų panaudojimas
  Gaunami duomenys apie intensyviausius apsipirkimo periodus, leidžia optimizuoti reikalingo personalo kiekį konkrečioje vaistinėje.
 

Mūsų suteiktos paslaugos

 

 

 
SUSISIEKIME: +370 37 334074 | info@arevita.com
 
SEKITE MUS: